فنس

فنس چیست ؟

فنس یا توری حصاری یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت صنعتی توری کالا می باشد و همچنین در صنایع مفتولی یکی از پر کاربرد ترین محصولات به حساب می آید. از این محصول، در بیشتر مواقع برای حصار کشی دور زمین های کشاورزی و باغ ها و حتی ویلاها و باغچه ها و پارک ها و دور زمین های ورزشی مثل زمین فوتبال و فوتسال کاربرد بسیار زیادی دارد. توری حصاری شرکت توری کالا در سایزهای بسیار متنوعی تولید و عرضه می گردد. توری کالا این محصول پرطرفدار را از ضخامت 2 میلیمتر تا ضخامت 4.75 میلیمتر تولید می کند .

همچنین این واحد تولیدی قادر به تولید این محصول حصارکشی از ارتفاع نیم متر الی ۴ متر می باشد و در تولید این محصول از نظر چشمه بندی می تواند از چشمه 3 سانتیمتر تا 8 سانتیمتر را تولید کند.

تولید این محصول به دو شکل انجام می شود :

گروه اول فنس گالوانیزه گرم می باشد که با توجه به گالوانیزه گرم بودن آن به هیچ وجه دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی شود و همانطور که گفته شده این نوع توری در سایزهای بسیار زیادی قابل تولید می باشد . چه از نظر ضخامت مفتول و چه از نظر اندازه چشمه و حتی ارتفاع می‌توان رول های  گالوانیزه گرم را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود تحویل دهد از این توری حصار مفتولی گالوانیزه گرم معمولاً برای حصار کشی دور باغ و زمین کشاورزی و باغچه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع  از محصول از ارتفاع 0.5 نیم متر  تا 4 متر قابل تولید می باشد . شرکت توری کالا با توجه به اینکه هم از دستگاه های بافت خودکار یا ماشینی و هم از دستگاه های دستی مجهز می باشد. هر نوع سفارش را از مشتریان عزیز قبول می کند.

 گروه دوم  توری حصاری با روکشPVC می باشد. این نوع توری در واقع همون توری حصاری گالوانیزه گرم می باشد که قبل از اینکه به فنس تبدیل شود، مفتول های گالوانیزه گرم به واحد روکش دار کردن مفتول منتقل می شود. در آنجا مفتولهای گالوانیزه گرم را با روکشPVC روکش دار می کنند و بعد از روکش کردن مفتول به واحد بافت توری  ارجاع می شود تا در آنجا تبدیل به توری حصاری روکش دار شود.

از این نوع توری بیشتر برای حصارکشی دور زمین فوتبال و زمین فوتسال پارک ها و حتی ویلاها به دلیل رنگ های متنوعی که دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده تخصصی آن در مناطقی است که رطوبت بسیار بالاست و عوامل خورنده محیطی در آن بسیار است ( مثل دریا )

توری حصاری روکشدار pvc
دستگاه بافت فنس

شرکت توری کالا ، فنس یا  توری حصاری روکش دار را در رنگ‌های مختلفی تولید می کند که یکی از پرفروش ترین رنگ های روکش دار رنگ سبز لجنی می باشد و همچنین رنگ های سیاه و سبز روشن و زرد و آبی نیز مورد توجه مشتریان عزیز قرار گرفته است .

همچنین قادر است توری روکش دارPVC را نیز از ارتفاع نیم متر الی 4 متر تولید کند همچنین از نظر ضخامت این شرکت می‌تواند توری های های روکش دار را از ضخامت 3 میلیمتر با روکش تا 3.8 میلیمتر با روکش را تولید کند توری فنس روکش دار معمولاً یک میلیمتر روکش PVC قرار می گیرد یعنی رولهای روکش دار با ضخامت 3 میلیمتر در واقع قطر مفتول گالوانیزه داخل آن دو میلیمتر می باشد که بعد از عملیات روکش دار شدن تبدیل به مفتول روکش دار 3 میلیمتر می شود.

شرکت توری کالا قادر است با 0.05 تلرانس یعنی 2.15 الی  2.25 صدم قطر مفتول ، فنس را به مشتریان عزیز تحویل نماید. همچنین در مورد سایز چشمه نیز بیشتر تولید کننده ها چیزی که مشتریان عزیز سفارش می‌دهد را با تلرانس 0.5 الی 1 سانتیمتر تحویل میدهند در صورتی که شرکت توری کالا تنها با تلرانس +1 الی -1 میلیمتر می تواند چشمه ها را به مشتریان تحویل نماید یعنی وقتی مشتری چشمه 6.5 سانتی متر سفارش می‌دهد شرکت توری کالا فنس را با چشمه 6.4 سانتیمتر الی 6.6 سانتیمتر تحویل مشتریان خود می دهد.

قیمت فنس ها به چه صورتی محاسبه می شود ؟

قیمت این محصول بستگی به وزنی دارد که در هر یک متر مربع آن مفتول مورد استفاده قرار می گیرد. پس در نهایت به این نتیجه می رسیم که هرچه ضخامت مفتول بیشتر باشد، قیمت خود به خود بالاتر می رود و همچنین اندازه چشمه ها نیز در قیمت محصول تاثیر مستقیم دارد. یعنی هرچه چشمه کوچکتر باشد، چون وزن هر مترمربع بالاتر می‌رود پس قیمت فنس بیشتر می شود و هرچه چشمه بزرگتر می شود قیمت پایین تر می شود و مورد سوم که در قیمت تأثیرگذار است ارتفاع فنس می باشد معمولاً ارتفاع 1.5 متر تا 2.5 متر یک قیمت ثابت دارند ولی زیر 1.5 متر به دلیل اینکه تولید آن بسیار زمان بر تر می شود خود به خود قیمت آن کمی بالاتر می شود همچنین از 2.5 متر تا 4 متر نیز به دلیل اینکه سرعت تولید را پایین می‌آورد این سایز ها نیز با قیمت کمی بالاتر به مشتریان عزیز عرضه می شود.

قیمت فنس باغ

نحوه قیمت گذاری ها  برای فروش  به دو روش انجام می شود:

یکی از روش ها فروش فنس با واحد متر مربع است . یعنی قیمت را بر حسب متر مربع محاسبه می کنند و به مشتریان عزیز اعلام می کنند که معمولاً از این روش برای مواردی است که با ضخامت کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً از سایز 2 میلیمتر الی 2.5 میلیمتر

و روش دوم محاسبه قیمت بر حسب کیلوگرم به مشتری اعلام می شود که معمولاً برای مواردی با ضخامت بالا از این روش برای قیمت‌گذاری استفاده می‌کنند. از این روش اغلب برای فنسهایی با ضخامت 2.5 میلیمتر الی 4.75 میلیمتر استفاده می شود.

در مورد نصب این محصول یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام داد؛ انتخاب یک پایه  خوب برای آنها می باشد، که بهترین پایه جهت فنس کشی می توان پایه فلزی لوله را نام برد. البته ستونهای بتنی هم از نظر استحکام مورد قبول می باشد ولی بعضی از مشتریان از نبشی برای پایه  استفاده می کنند که به هیچ وجه از نظر استحکام نسبت به لوله و ستون های بتنی قابل قیاس نمی باشد و توصیه نمی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید