توری فرنگی

توری فرنگی چیست ؟

توری فرنگی یکی از انواع توریهای بافتی پرمصرف و پرطرفدار ( مخصوصاً در بین کشاورزان ) است که از آن جهت مصارف گوناگونی بهره می برند . از قبیل ایجاد حصار برای محل پرورش مرغ و پرندگان ، حصار باغ ها و باغچه ها . در صنعت و ساختمان سازی هم برای سقف سوله ها ، دور ستونها و ایجاد حفاظ برای جلوگیری از سقوط مصالح و تجهیزات استفاده می شود .البته دامنه کاربرد این محصول بسیار گسترده تر است که در اینجا ذکر همه آنها امکان پذیر نیست .

توری فرنگی از نظر ظاهری ، نحوه بافت و شکل چشمه ها بسیار شبیه به توری مرغی و گابیون است . به همان صورت دارای چشمه های شش ضلعی که در اصطلاح به آن لانه زنبوری و در لاتین به آن Hexagonal wire netting  هم می گویند .

توری فرنگی از نظر قطر مفتول از توری مرغی ضخیم تر و از گابیون سبک تر است و در کل به علت داشتن وزن سبک دارای قیمت بسیار مقرون به صرفه ای است . از نظر پوششی در دو نوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد ( که اغلب چینی است که دوام و کیفیت پایینی دارد ) در بازار موجود است .

ذکر این نکته قابل ذکر است که چون این محصول اغلب در فضاهای باز مصرف می شود و در معرض رطوبت ، آفتاب ، باد ، باران و سایر عوامل جوی است . لذا بهتر است که از نوع گالوانیزه گرم آن استفاده شود تا در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دوام بالاتری داشته باشد .

توری فرنگی 'گالوانیزه گرم

مشخصات فنی توری فرنگی :

توری فرنگی به صورت رول یا طاقه تولید می شود و طول این طاقه ها 20 متر طول است . چشمه های شش ضلعی آن در دو لول ( یک و یک دوم اینچ ) که به چهار سانت معروف است و ( دو اینچ ) که به پنج سانت معروف است ، بافته می شوند .

توری فرنگی در سه عرض 120 ، 150 و 180 سانتیمتر در بازار موجود است . اغلب تورهای فرنگی ایرانی گالوانیزه گرم و با دوام بالا هستند .

این محصول دارای ظاهری زیباست و در هنگام استفاده از آن جهت قفس حیوانات ، از ورود بسیار از جانوران موذی به محوطه پرندگان جلوگیری خواهد کرد . چشمه های آن طوری است که از ورود آب جلوگیری نمی کند و در موارد آتش سوزی ، از ورود آب جهت خاموش کردن آتش جلوگیری نمی کند و در عین حال هوا به راحتی در آن تردد می کند .

عوامل موثر بر قیمت این توری  :

قیمت توری فرنگی به عواملی چون وزن طاقه ، اندازه چشمه توری ، عرض آن ، نوع گالوانیزه و تعداد سفارش بستگی دارد . نصب و اجرای توری نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارد و همگان با داشتن کمی اطلاعات فنی می توانند به راحتی این محصول دوست داشتنی را نصب و از مزایای آن بهره مند شوند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید