توری جوشی چیست ؟

توری جوشی یا مش جوشی محصولی کاربردی و شکیل است که همانند همه توریهای هم خانواده خود در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله : امور حصارکشی و حفاظتی ، سرند ، کشاورزی ، ساختمان سازی ( اغلب استفاده در پانل های سه بعدی و داخل یونولیت ) ، پروژه های عمرانی و …

این محصول دقیقاً مشابه توری مش اما با ابعاد کوچکتر است به همین دلیل به آن مش ریز نیز گفته می شود و در بازار به دو صورت ورقه ای ( Sheet ) یا رولی موجود است که هر کدام مشخصات فنی مربوط به خود را دارند . ورقه های مش جوشی در ابعاد 2 متر مربعی ( 1 در 2 متر ) و 3 متر مربعی ( 1 در 3 متر ) موجود است و توری جوشی رولی نیز دارای طول 30 متر است که عرض آن 90 الی 120 سانتیمتر می باشد .

توری جوشی رولی

تولید توری جوشی :

تولید این توری دقیقاً مشابه تولید مش است . به این صورت که میله ها به صورت تار و پود و با زاویه 90 درجه روی هم قرار گرفته و در محلهای تقاطع به هم به وسیله جوش نقطه ای جوشکاری می شوند . میله های به کار رفته در این محصول از نوع فولاد پرکربن بوده و دارای انعطاف نیست . هر چند شبکه فولادی جوشی رولی انعطاف بیشتری نسبت به نوع ورقه ای دارند .

دستگاه های تولید این محصول دستگاه های بسیار دقیقی هستند و محصول به دست آمده از این دستگاه ها دقیقاً یکدست و یک شکل است . در این دستگاه ها یکسری الکترود مسی در یک خط با فواصل معین و دقیق قرار دارند . دقیقاً مشابه همین در زیر مفتول نیز قرار دارند . هنگامی که مفتول ها در زمان معین و در فاصله معین قرار گرفتند ، الکترود ها به هم نزدیک شده و دو سیم را به هم می چسبانند ، آنگاه جوش بین دو میلگرد یا مفتول اتفاق می افتد .مفتول های اضافی از دو طرف برش می شود و این امر باعث می شود تا سر و ته رول صاف و یکدست باشد .

جوش نقطه ای در توری جوشی

خصوصیات توري جوشی :

این توری ها دارای مقاومت و استحکام بسیار خوبی در برابر خوردگی ، پوسیدگی و زنگ زدگی دارند . توري جوشی گالوانیزه گرم که اغلب تولید داخل کشور است دارای مقاومت و استحکام مضاعفی نسبت به انواع گالوانیزه سرد یا مفتول فولادی سیاه دارد . امنیت و ایستایی بالای این محصول سبب گردیده است که در جاهایی که نیاز به حفاظت و امنیت بالایی باشد ، از این محصول با دوام استفاده شود .

مشخصه دیگر این نوع از توری رعایت دقیق قاصله میله ها نسبت به همدیگر و جوش  نقطه دقیق آن است که از لق زدن و جا به جا شدن میله ها جلوگیری می کند .

دستگاه تولید توری جوشی

وزن توري های جوشي :

وزن ورقه یا رول مش جوشی بستگی به ضخامت میله به کار رفته ، اندازه چشمه و ابعاد محصول مورد نظر دارد . به طوریکه هر چه مفتول ضخیم تر ، چشمه ها کوچکتر و ابعاد ورق یا رول بزرگتر باشد به وزن واحد آن در متر مربع می افزاید . عکس این قضیه نیز صادق است یعنی هر چه مفتول نازکتر ، چشمه ها بزرگتر و ابعاد ورق یا رول کوچکتر باشد ، محصول نهایی سبکتر می شود . البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که توری های گالوانیزه سرد ( که اکثراً وارداتی و متعلق به کشور چین هستند ) ، دارای وزن کمتری نسبت به نوع گالوانیزه گرم (که اغلب تولید داخل کشور هستند ) دارند .

تولید توری جوشی

عوامل موثر بر قیمت توري جوشي :

قیمت توری آهنی جوشی تابع یکسری عوامل است که در ذیل بیان می شود :

  1. ضخامت میله به کارفته در تار و پود محصول
  2. نوع پوشش استفاده شده برای میله ها ( گالوانیزه سرد باشد یا گرم )
  3. کشور سازنده
  4. وزن محصول نهایی
  5. مقدار و حجم سفارش

دانلود pdf توری جوشی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید